Ile trwają studia pedagogiczne? Czy są trudne?
Studia pedagogiczne trwają w naszym kraju łącznie 5 lat, tak jak spora część kierunków na uczelniach wyższych. Studia licencjackie (I stopnia) obejmują 3 lata kształcenia, a w następnej kolejności 2 kolejne lata stanowią studia magisterskie (II stopnia). Collegium Balticum Akademia Nauk Stosowanych daje opcję uczenia się zarówno w trybie dziennym (stacjonarnym), jak i zaocznie (niestacjonarnie). Do wyboru jest kilka specjalizacji. Zależnie od tego, na którą się zdecyduje, ścieżka kształcenia będzie trochę inna na konkretnych specjalnościach.
Czy opłaca się wybrać pedagogikę?
Studia pedagogiczne rozwijały się wraz z biegiem lat . Transformuje się podejście do uczniów i do samego nauczania . Wpływ mają na to nowe technologie oraz postęp na wszystkich życiowych płaszczyznach. Poprzednie metody nauczania nie byłyby już w chwili obecnej ani skuteczne , ani mile widziane. Modernizuje się zatem obszar kształcenia na studiach pedagogicznych. Program nauczania przystosowany jest do dzisiejszych czasów. Studenci pedagogiki nie zgłębiają tylko i wyłącznie wiedzy tyczącej się wychowania niepełnoletnich . Uzyskując wykształcenie pedagogiczne uzyskuje się też wiedzę psychologiczną, socjologiczną, prawną i kulturową. Wyjątkowo kluczowa jest też wiedza na temat skuteczności komunikacji społecznej. Takie połączenie dostarcza wiele możliwości zawodowych. Osoby, które ukończyły Collegium Balticum z powodzeniem edukują dzieci w szkołach, lecz też odnajdują pracę w różnego rodzaju instytucjach wychowawczych . Bowiem wykształcenie pedagogiczne to dodatkowo praca w instytucjach szkoleniowych , wsparcia cywilnego , a także ośrodkach kulturalnych i stowarzyszeniach. Praca dla absolwentów pedagogiki znajdzie się dodatkowo w klubach sportowych oraz w mediach.
Pedagogika I stopnia (licencjat)
Collegium Balticum Akademia Nauk Stosowanych proponuje kształcenie na specjalności pedagogika I stopnia. Dzięki zdobyciu licencjata na tym kierunku, można zyskać umiejętności pożądane do przekazywania swojej wiedzy innym ludziom. Wszelkie zajęcia prowadzone są poprzez specjalistów z danej dziedziny. Są to osoby o sprawdzonym doświadczeniu, mające wiedzę i zdolność przystępnego jej przekazywania. Kształcenie przebiega w miłej atmosferze|. Poza tym, każde zajęcia są ciekawe i nie stanowią straty czasu. Przez cały tok studiów pojawia się| wiele ciekawych tematów, niezbędnych do późniejszego osiągania sukcesów w zyskanym fachu. Zajęcia odbywają się też online, dzięki czemu jest możliwa frekwencja na każdych, nawet w przypadku choroby lub wyjazdu.
Pedagogika I stopnia na Collegium Balticum Akademia Nauk Stosowanych posiada do wyboru trzy specjalności:
- pedagogika zdrowia z dietetyką,
- pedagogika opiekuńczo-wychowawcza,
- prewencja patologii i zagrożeń społecznych.
Pedagogika II stopnia (magisterka)
Pedagogika II stopnia w Collegium Balticum jest szansą na poszerzenie wiedzy i zdobycie praktycznych kwalifikacji. Zajęcia odbywają się w formie wykładów, ćwiczeń, zajęć studyjnych, laboratoriów oraz gier symulacyjnych. Taka różnorodność daje perspektywę rozwoju na różnych płaszczyznach. Wszystkie spotkania odbywają się pod kierownictwem wykwalifikowanych profesorów akademickich i ekspertów z danej dziedziny . Osoby o ogromnym doświadczeniu doskonale przekazują przydatną wiedzę i dbają o prawidłowe jej przyswojenie.
Pedagogika II stopnia na Collegium Balticum Akademia Nauk Stosowanych posiada do wyboru dwie specjalności:
pedagogika szkolna z diagnozą i terapią pedagogiczną
pedagogika opiekuńczo-wychowawcza z resocjalizacją
Kto może rozpocząć studia pedagogiczne?
Rozpoczęcie studiów pedagogicznych jest możliwe dla każdej osoby, która posiada maturę. W praktyce, na podjęcie studiów pedagogicznych decydują się osoby otwarte, empatyczne i opiekuńcze. Niezbędne są też cechy takie jak twórcze rozwiązywanie problemów, bycie odpowiedzialnym i spokój. Prócz tego , praca w obszarze pedagogicznym wymaga nieustannego pogłębiania wiedzy i dopasowywania się do zmieniającego się świata. Jest to zdecydowanie opcja dla osób chcących się rozwijać i ciekawych świata.